Battlefield 1942
Battlefield 1942 se stal prvním dílem v dnes úspěšné sérii počítačových multiplayerových her Battlefield. Vývojem hry se zabývala firma Digital Illusions a objevila se poprvé v roce 2002. Zasazení do prostředí druhé světové války se stalo dobrou volbou a počet příznivců z řad hráčů každoročně stoupá.

Počítačová hra pro vás připravila souboje mezi Mocnosti Osy a Spojenci. Zahrajte si na vojáky a dostaňte se do válečné atmosféry plné bojových akcí, vozidel, zbraní a zvukových efektů. Zúčastníte se bojů na čtyřech bojištích během 2. světové války a pokusíte se zvítězit na ostrovech v Tichomoří, v západní a východní Evropě nebo v severní Africe. Podstatou boje je obsazení co největšího počtu bodů na mapě. Tím získáte převahu a tu si musíte udržet do doby, než přijdou nepřátelé o společné body. Za křižáky nebo spojence se utkáte o vítězství na osmnácti připravených mapách slavných bitev a bojů.

Mapy ke hře Battlefield 1942
Známé bitvy vás budou provázet během celé hry. Mapa Tobruk ukáže opevněný přístav, město obklopené kaňony a Němci musí překonat obranné linie. Na mapě Kursk zaznamenáte centrální jezero obklopené kopci a lesy, územím nikoho a dvěma základnami vojáků. Hluboké kaňony, písečné pouště nebo skalnaté kopce najdete na mapě Gazala, kde se tak snadno neukryjete. Letecko-námořní bitva se odehraje na Midway, kde proti sobě stojí dvě flotily a na ostrově najdete kasárna a letiště. Kolem železničního depa se pustíte do bitvy o Stalingrad. Po bombardování zničené město Berlín se stane místem pro obranu a nebezpečím pro pěší vojsko. Japonské síly budou bránit ostrov Iwo Jima v Tichomoří.

Změna pro hráče Battlefield 1942
Základní verzi hry můžete ozvláštnit pořízením datadisků Road to Rome nebo Secret Weapons z roku 2003. Díky nim se ocitnete na Apeninském poloostrově nebo můžete ve hře využít zajímavé nové zbraně.
Battlefield Heroes
Tvůrci Battlefield 1942™ a Battlefield 2™ se rozhodli potěšit své fanoušky komiksovou verzí populární počítačové akční hry Battlefields. Dobře propracovaná online hra Battlefiled Heroes je k dispozici zcela zdarma, což patří k super bonusům k zábavě a zajímavé grafice. Do víru hraní se mohou ponořit začátečníci i pokročilí.

Battlefiled HeroesKomiksový styl ve střílečce zdarma
Akční hra Battlefiled Heroes je typu FPS a údaje o hráčích z jara 2011 hovoří o sedmi miliónech uživatelů, neváhajících se zaregistrovat a hrát, co jim síly stačí. Komiksová střílečka funguje zcela zdarma díky internetovému prohlížeči. Pokud potřebujete obstarat nadstandardní obleky a zbraně, potom si zaplatíte BattleFunds a můžete své vojáky lépe vybavit, nebo postupovat rychleji jednotlivými úrovněmi. Po registraci si každý jedinec stvoří čtyři Heroes (hrdiny) a za ně bojuje. Hra přináší boj dvou armád – National Army má červenou vlajku s bílou lebkou a obleky v černých až šedých barvách, Royal Army má modrou vlajku s bílou korunou a obleky v odstínech světle hnědé až zelené. Hra disponuje několika mapami, kde například padá sníh, je den či noc.

Battlefiled HeroesZahrajte si Battlefiled Heroes
Ve hře se nacházejí tři třídy vojáků – Gunner (Kulometčík), Soldier (Voják) a Commando (Odstřelovač). Odlišují se od sebe schopnostmi a kouzly. Například voják (střední zdraví) využívá samopaly, brokovnice nebo pistole, z kouzel může na několik sekund spatřit nepřátele skrývající se za překážkami a budovami, může využít hořící střely, tlakové vlny nebo multi granát. Gunner (vysoké zdraví) používá k boji brokovnice, kulomety, bazooky a granátomet. Z kouzel například absorbuje střelu tanku nebo okolní výbuch a tím si doplní zdraví, díky výbušnému sudu zraní nebo alespoň zpomalí nepřátele kolem sebe. Comando (nízké zdraví) se vrhá do bojů s pistolemi, odstřelovačskými puškami, granátometem nebo s noži. Z kouzel mu je dopřán kouř matoucí nepřátele, základní neviditelnost, nášlapná mina nebo nakažený nůž.
Akční hra Battlefield
BattlefieldS akční multiplayerovou hrou Battlefield jste se poprvé mohli setkat v roce 2002, kdy se objevil díl Battlefield 1942. Od té doby tato herní série obsahuje několik dalších dílů, kdy poslední verze Battlefield 3 se na trhu objevila během října 2011. Do zábavy se mohou pustit všichni, kdo preferují armádní prostředí, které zaručují všechny části herní série.

Zážitky z fiktivních nebo pravdivých bitev
Staňte se hráči Battlefields 3 a využívejte spousty vojenské techniky ve skvěle graficky zpracovaném prostředí. Připadne vám role příslušníka elitní jednotky americké námořní pěchoty. Čekají vás různé akční mise a vy se v rámci plnění úkolů dostanete do Paříže, New Yorku, Teheránu a jiných území. Vaše smysly budou vnímat peklo skutečné bitvy a osud vojáka na bojišti. Jednotlivé boje se odehrají ve městech, v krajině i v uličkách.
Battlefield 3 – splňte nové úkoly!
Hráči Battlefields 3 jistě rádi uvítají změny, které si zajistíte díky vydaným datadiskům – Back to Karkand, Close Quarters, Armored Kill nebo End Game. Při pořízení získáte nové mapy, nové zbraně a úkoly, psí známky, nová vozidla (tanky, čtyřkolky, mobilní artilerii apod.).

Battlefield 1942Jaké starší verze si lze pořídit a vyzkoušet?
V sérii seženete kromě zmiňovaných Battlefield 1942 a Battlefield 3 verze Battlefield: Vietnam z prostředí vietnamské války, Battlefield 2 s prostředím z fiktivního konfliktu z blízké budoucnosti, Battlefield 2142 se sci-fi grafikou ze vzdálené budoucnosti, Battlefield: Bad Company, Battlefield Heroes, Battlefield 1943, Battlefield: Bad Company 2, Battlefield Online a Battlefield Play4Free. K některým verzím seženete i datadisky, které původní hru ozvláštní novými prvky. Například Battlefield 2 vám umožní získat speciální jednotky, nové mapy USA či evropskou armádu. Díky datadisku k Battlefield 2142 objevíte zimní prostředí, dvě nová vozidla a tři mapy.