Časté výzkumy naznačují, že hraní počítačových her zlepšuje schopnosti jedince, samotnou kreativitu a efektivitu v normálním životě. Nabízí široké spektrum výhod, od změn zraku, které vylepšuje noční vidění po lepší koordinaci mezi rukama a očima. Tohle vydal list Wall Street Journal.
Masarykova univerzita v Brně a jejich psychologové z oboru sociálních studií zveřejnila výsledky výzkumů a tvrdí, že rodiče se nemusí obávat o své děti při hraní počítačových her. Po výzkumech různých dat přišli k závěru, že od 9500 online hráčů, kteří trávili a tráví desítky hodin u počítače je jen malé procento z nich, kteří mají známky závislosti. Pokud má někdo vyšší stádium závislosti jeho léčba nemusí byt úplně lehká záležitost, protože tento výzkum je novým a specifickým jevem.
Samotné hry mohou za známky závislosti minimálně. Pokud má někdo problémy a je pro něho obtížné se z nic dostat, je to spíše z důvodu jeho psychologických předpokladů a jevů. Tato slova vyslovil a vysvětlil vedoucí vědeckého týmu Lukas Blinka.
Vědci také tvrdí, že hráči, kteří tvoří zhruba polovinu všech lidí hrajících online hry jsou jako doma a jsou lépe schopni pracovat s objekty ve 3D. Počítačový hráči a někdy i fanoušci sportu se lehce dostanou k online sázení a po chvilce jsou v tomto naprosto zběhlí. Tito nadšenci sázení v online hrách jsou přesvědčení, že jsou odborníci v oboru. Pokud i ty jsi nadšenec pro tento obor využij Energybet promo akce a spoj oblíbené online hraní se sázením.
Hry zlepšují schopnosti dětí
Většina výzkumů při zkoumání neporovnala hraní online her s jinými aktivitami, které také mohou trvat hodiny jako u těchto hracích nadšenců. Studie zjistili, že kreativitu a rozvoj dětí podporuje jakákoliv počítačová hra.
O těchto studií informoval výzkum státní univerzity v Michiganu. Celá studie trvala tři roky a zhruba u 500 středoškoláků bylo zjištěno, že čím víc děti hráli počítačové hry, tím lepší byly jejich výsledky v průzkumných testech o schopnostech jedince a to bez ohledu na to odkud jedinec pochází nebo jakého je pohlaví. Naopak se zjistilo, že použití mobilních telefonů, internetu k jiným činnostem, nemá stejný efektivní dopad, jako hraní počítačových her. To doplnili vědci. V tomto překvapivém výzkumu nezáleželo ani trochu na tom, jaký druh her děti hrají, jestli hrálí bojové hry nebo sportovní hry, řekla vedoucí výzkumu psycholožka Linda Jacksonová.
Z herních komunit plyne, že hraní online her může vést k lepší náladě nebo k úlevě od starostí a stresu, stejně jako televize či kniha. Člověk v těchto činnostech relaxuje a regeneruje své tělo a možná na chvilku zapomene na problémy, které běžný život přináší. Z určitých dat plyne, že pobyt ve virtuálním světě díky počítačovým hrám, pomáhá k překonání těžkých životních situací a je to lepší řešení, než použití návykových látek. Ale pro velké množství lidí je lepší a jednodušší své myšlenky vytříbit, právě při hraní online her.